Program događanja

 

SRIJEDA, 12.10.2022.


14:00 – 20:00

Dolazak sudionika i smještaj, akreditacija od 18:00 – 20:00

(Amadria park, Conference Park 25/7 – prizemlje)


ČETVRTAK, 13.10.2022.


8:00 – 16:00

Dolazak sudionika, akreditacija, smještaj


9:00 – 10:30

SESIJA 1: GEODEZIJA I KOPNENE VODE

voditelj sesije: Mladen Zrinjski

  1. Iva Cibilić, Vesna Poslončec-Petrić

    Prikaz jezera Nacionalnog parka Plitvička jezera upotrebom otvorenih podataka i otvorenih alata

  2. Zoran Šarić, Ivica Mustač

    Uloga geodezije u razvoju sustava upozoravanja od poplava i izradi prognostičkog modela rijeke Mure

  3. Mateo Gašparović, Marina Kalaš, Maja Ćuže Denona

    Analiza utjecaja klimatskih promjena na Vransko jezero u Dalmaciji

  4. Natalija Matić, Nikola Vučić

    Promjena u opsegu vodenih ekosustava tijekom vremena

  5. Dubravko Gajski, Katarzyna Dzięgielewska-Gajski

    Računalne simulacije i analize površinskog tečenja

  6. Zlatko Srbinoski, Zlatko Bogdanovski, Filip Kasapovski, Tome Gegovski

Application of GNSS Technology in the Geodetic Auscultation of the High Dams


10:30 – 11:00

Pauza – otvaranje izložbe sponzora Simpozija (Amadria park, Conference Park 25/7 – II. kat)

11:00 – 12:30

SESIJA 2: GEODEZIJA I MORE

voditeljica sesije: Olga Bjelotomić Oršulić

  1. Andrea Miletić, Karlo Kević, Ana Kuveždić Divjak

    Otvoreni podaci u službi održivog upravljanja vodama i morskim okolišem Hrvatske

  2. Eleonora Kučić

    Od jednog snopa do lepeze

  3. Ljerka Vrdoljak

    Batimetrijska izmjera za potrebe sigurnosti plovidbe

  4. Igor Ružić, Dado Jakupović, Andrea Tadić,Vedrana Petrović, Gorana Ljubičić, Nino Krvavica

    Analiza obalnog plavljenja uz pomoć trodimenzionalnih oblaka točaka

  5. Igor Ružić, Andrea Tadić, Marinko Salopek

    Primjena trodimenzionalnih oblaka točaka za monitoring morfoloških promjena plaže

  6. Dino Dragun, Matko Raguž, Ivan Žokvić

Analiza metoda hidrografske izmjere u izgradnji vjetroelektrana u moru


12:30 – 13:30

PAUZA za ručak


13:30 – 14:40

SVEČANO OTVORENJE SIMPOZIJA I PREDSTAVLJANJE MONOGRAFIJE SIMPOZIJA


14:40 – 16:00

Pozvana predavanja

  1. Marija Pujo Tadić, predsjednica Međunarodnog instituta za klimatske aktivnosti (IICA)

    Klimatske promjene i njihov utjecaj na gospodarstvo

  2. Karin Barthelmes-Wehr, Managing Director of CORPORATE GOVERNANCE IN THE GERMAN REAL ESTATE

    The ”S” and the “G” in ESG, People - Planet - Profit

  3. Enrico Rispoli, Vice President of CLGE

The environmental goals of sustainable development and Blue Surveying


16:00 – 16:30

PAUZA – Coffee break


16:30 – 18:00

OKRUGLI STOL: IZAZOVI POSLOVANJA U VREMENU INFLACIJE

Moderator: Vlado Cetl

19:00 – 23:00

BEER PARTY (free za sve sudionike)

Cocktail style večera

Degustacija craft piva (Pivovara Brlog) Stand up comedy, Marko Dejanović DJ



PETAK, 14.10.2022.


8:00 – 15:00

Dolazak sudionika, akreditacija, smještaj


9:00 – 10:30

SESIJA 3: INSTRUMENTARIJ I TEHNOLOGIJE DANAŠNJICE

voditelj sesije: Danijel Šugar

  1. Mladen Zrinjski, Krunoslav Špoljar, Đuro Barković, Antonio Tupek, Sergej Baričević

    40 godina kalibracijske baze Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

  2. Robert Župan, Stanislav Frangeš, Adam Vinković

    Određivanje vlažnosti šumskog pokrova i utjecaj na šumske požare

  3. Marija Perić, Željko Bačić, Zvonimir Nevistić

    Testiranje programskih rješenja za obradu podataka snimljenih dronom pri inspekcijskom snimanju

  4. Vlado Cetl, Danko Markovinović, Sanja Šamanović, Milan Rezo

    Integracija BIM-a i GIS-a

  5. Loris Redovniković, Antun Jakopec, Iva Odak

    Mogućnosti primjene jeftinog GNSS senzora za geodetsku izmjeru

  6. Josip Peroš, Rinaldo Paar, Ivan Racetin, Boštjan Kovačić

Ispitivanje mogućnosti 20 Hz GNSS PPK mjerenja za određivanje pomaka i vlastitih frekvencija objekata


10:30 – 11:00

PAUZA – Coffee break


11:00 – 12:15

SESIJA 4: TEHNOLOŠKA ISKUSTVA IZ ZEMLJE I INOZEMSTVA

Voditelj sesije: Vlado Cetl


  1. Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine

    Linijske infrastrukturne građevine

  2. Joep Crompvoets

    Geospatial Technology Hype Cycle

  3. Duncan Moss, FRICS, CLGE Vice-President, Principal Consultant Ordnance Survey

Scotland’s Dynamic Coast


12:15 – 12:45

Prezentacije Generalnog sponzora - Geomatika Smolčak d.o.o.


12:45 – 14:00

PAUZA za ručak


14:00 – 15:30

SESIJA 5: UREĐENJE MORSKOG OKOLIŠA

voditelj sesije: Zlatko Srbinoski

  1. Bojan Linardić, Robert Paj, Margareta Premužić, Ivan Landek

    Prostorno planiranje morskih područja i granice na moru

  2. Bojan Linardić, Margareta Premužić, Robert Paj, Ivan Landek

    Mogućnosti primjene programa Copernicus za potrebe prostornog planiranja Republike Hrvatske

  3. Olga Bjelotomić Oršulić, Stjepan Grđan, Marijana Iviček, Boris Fantulin, Nina Perko

    Uspostava GIS rješenja i Jedinstvene nacionalne baze podataka pomorskog dobra Republike Hrvatske

  4. Jelena Kilić Pamuković, Katarina Rogulj, Ivana Racetin, Ljerka Vrdoljak

    Prostorno planiranje na moru

  5. Katarina Rogulj, Jelena Kilić Pamuković, Ivo Lozić

    Analiza trenutnog stanja i potrošnje energije mobilnih usluga jadranskih marina

  6. Adam Vinković, Vesna Poslončec-Petrić

Kartografski prikaz hrvatskih otoka


15:30 – 16:00

PAUZA – Coffee break


16:00 – 17:30

OKRUGLI STOL: EVIDENTIRANJE POMORSKOG I VODNOG DOBRA

Moderator: Marko Pilić


20:00 – …

GET TOGETHER PARTY

Buffet večera

Degustacija craft gina Old Pilot’s Night Express band

Tombola s vrijednim nagradama, voditelji Bijele udovice


SUBOTA, 15.10.2022.


9:30 – 11:00

SESIJA 6: SUVREMENI KATASTAR I PROSTORNO UREĐENJE

Voditelj sesije: Robert Župan

  1. Renata Žeželj, Ines Štimac, Filip Pavelić, Stjepan Miletić

    Geodetski poslovi u izradi tehničke dokumentacije za Popis stanovništva 2021. godine

  2. Petar Delać, Mario Pranjić, Marinko Požega, Josip Šimić

    Primjena metoda umjetne inteligencije i strojnog učenja u sređivanju zemljišnih podataka

  3. Sanja Vaclavek, Martin Šutalo, Bojan Blažona

    Korištenje umjetne inteligencije u raspoznavanju podzemne infrastrukture te primjena pri kreiranju sustava inteligentne infrastrukture

  4. Jelena Jurišić, Ilija Ćaćić

    Virtualni asistenti u zemljišnoj administraciji – mit ili nezaobilazna budućnost?

  5. Sebastijan Sekulić, Jed Long, Urška Demšar

    Prostorno-vremensko grupiranje tokova kretanja - detekcija promjene korištenja sustava javnih bicikala zbog COVID-19 zatvaranja u Londonu

  6. Stjepan Miletić, Monika Friščić

Izazovi geodeta milenijalaca


11:00 – 11:15

Pauza


11:15 – 12:30

OKRUGLI STOL: PROBLEMATIKA PARCELACIJE POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA

Moderator: Josip Vejmelka


12:30 – 12:45

ZATVARANJE SIMPOZIJA

 

 
 
Tema Simpozija

Geodezija i vode

 

Podteme simpozija

Pametni gradovi, pametan svijet i web servisi u službi ekologije
Robotika, BIM i digitalni dvojnici
Ekonomija i edukacija u geodeziji i geoinformatici
Novi potencijali daljinskih istraživanja i satelitskog pozicioniranja, Galileo
Lasersko skeniranje, radari i bespilotne letjelice
4D geopodaci i geoprostorni IoT
Geoinformatički dizajn i grafički prikazi
Uređenje zemljišta, održivi razvoj i suvremeni katastar
Interdisciplinarni pristup geodeziji i geoinformatici